تفاوت های مهم کولر گازی‌های S4 MATIC vs G4 MATIC

این  دو مدل کولر (S4 MATIC و G4 MATIC) شاید شباهت های زیادی با هم داشته  باشند، و تشخیص ظاهری آن‌ها از هم ممکن نباشد. ولی از درون تفاوت های بزرگی  با یکدیگر دارند.

تفاوت کمپرسورها در S4 MATIC و G4 MATIC :

یکی  از مهمترین تفاوت های این دو، تفاوت در کمپرسورهای این دو مدل کولر می  باشد. کمپرسور یک بخش بسیار مهم در کولرها به شمار می رود که با توجه به  موقعیت جغرافیایی و میزان ظرفیت متفاوت خواهد بود.

در کولر گازی S4  MATIC نوع کمپرسور روتاری بوده ولی در کولر گازی G4 MATIC نوع کمپرسور  پیستونی می باشد. که تفاوت این دو نوع کمپرسور در میزان سرمای تولیدی و  میزان صدا این دو کمپرسور می باشد.

تفاوت میزان سرما و صدا در بین S4 MATIC و G4 MATIC :

میزان  صدا در کولر گازی های روتاری نسبت به پیستونی پایین تر بوده ولی میزان  سرمای تولیدی در کولر گازی های پیستونی بیشتر می باشد. پس اگر به دنبال  کولری هستید که دارای صدای کمتری باشد ، کولر گازی S4 MATIC مناسب بوده ولی  نسبت به G4 MATIC سرمای نسبتا کمتری دارد.

تفاوت در عملکرد گرمایشی و سرمایشی :

تفاوت  دیگر این مدل کولر در عملکرد گرمایشی آنهاست. به اینگونه که در کولر گازی  S4 MATIC ما هر دو عملکرد گرمایشی و سرمایشی را داریم. ولی در کولر گازی G4  MATIC تنها عملکرد سرمایشی وجود دارد و خبری از عملکرد گرمایشی یا بخاری  نیستیم.

تفاوت در مصرف انرژی برق :

با  توجه به اینکه هر دو از کمپرسورهای متفاوتی استفاده می کنند از نظر مصرف  انرژی نیز تفاوت های بسیاری دارند. برق مصرفی در کولرگازی جیفورماتیک بیشتر  از اسفورماتیک بوده و گرید انرژی در کولر G4 MATIC روی درجه B و در کولر  S4 MATIC بر روی A می باشد.

هرچند این گرید انرژی بد نبوده و مصرف نهایی خیلی مناسب تر از دیگر هم رده های خود می باشد پس دلیل بر بد بودن نیست.

گاز مبرد و مناطق آب و هوایی مورد استفاده :

گاز  موجود در این دو مدل کولر از گازهای بدون ضرر برای محیط زیست بوده که بر  خلاف دیگر کولرها که بر محیط زیست و لایه اوزون تاثیر می گذارند این چنین  نیست و گاز استفاده شده در این دو کولر R410A می باشد.

این دو کولر  گازی گری یعنی S4 MATIC و G4 MATIC برای مناطق آب و هوایی گرم و حاره ای  بوده که در مدل کولرها با نماد T3 نیز نشان داده می شود .

این کولر ها تحمل دمای بالای ۶۵ درجه سانتی گراد را نیز دارند که عملکرد بسیار خوبی است و با کشور ما سازگاری بسیاری دارد.

نتیجه گیری نهایی؛

طبق  مقایساتی که ما بین این دو محصول انجام دادیم، یعنی بین دو محصول S4 MATIC  و G4 MATIC ؛ فهمیدیم که هر دو بر خلاف شباهت های ظاهری که دارند از درون  تفاوت های زیادی با هم دارند که بستگی به سلیقه خریداران دارد .

تفاوت  های این دو محصول آنطور که گفتیم در میزان سرمای تولیدی ، میزان سر و صدای  تولیدی ، تفاوت در عملکرد گرمایشی ، تفاوت در کمپرسورها می باشد.

اگر این مقاله مفید و کاربردی بود لطفا ما را با نظرات خود همراهی نمایید؛ موفق و پیروز باشید.